Продаж нерухомості на Черемушках

Кімнати

1
2
3
4+
комуни

Програма

єОселя 3%
єОселя 7%
ДМЖ
єВідновлення

Ціна $

до 40000 $
40000-70000 $
від 70000 $
$
$

Загальна площа

Інформація

Одеського мікрорайону «Черемушки» вже більше шістдесяти років. Планомірна забудова почалася відразу після війни, коли тут з'явився невеликий військовий містечко з 2-4 поверхових будиночків. Багато з них донині стоять в районі вулиць Сибірської і Маршрутної (навпроти кінотеатру «Москва»).

До середини 50-х років атмосфера тут була гнітючою — безмежне поле, колюча сітка і закритий військовий містечко. Але в 1954-1956 роках сюди підібралася Одеса. На Адміральському проспекті — тоді Патріса Лумумби — з'явився селище суднобудівників. Смішні 2-поверхові будиночки, які зараз не викликають особливої симпатії, тоді наробили багато шуму в архітектурному середовищі. Спроектував їх В'ячеслав Проценко удостоївся Державної премії СРСР. Високу оцінку його робота отримала за економічність — як раз в той час Хрущов почав боротьбу з «надмірностями» в архітектурі.

Все для блага трудящих

Знайомі нам Черемушки почали будувати з середини 60-х. Правда, тоді вони називалися більш прозаїчно — Південно-Західний масив. Проектувальники розгорнули будинки та вулиці таким чином, щоб прямі промені сонця потрапляли в вікна не менше 3 годин на добу. Вважалося, що це вбиває хвороботворні мікроби, не дозволяє розвинутися вогкості, загалом, покращує здоров'я трудящих. Можливо, це і так, але поки що по сусідству з новими будинками не виросли дерева, жити на Черемушках було дуже жарко влітку і дуже холодно взимку.
Вільне планування, розворот будинків і вулиць, також сприяли тому, що по району «гуляли» вітру.
Нині місцевий клімат пом'якшав завдяки озеленення та ущільнення забудови. Але все ж,якщо ви обираєте собі квартиру, переконайтеся, що вікна мають хорошу ізоляцію і «дивляться» на дерева.

Соціалістичний рай

Формування району закінчилося в середині 70-х. До того часу посеред Черьомушок було впорядковано невеликий парк з кінотеатром, проведено тролейбус і трамвай, побудована клінічна лікарня № 10 Малиновського. З часом з'явилося кілька великих магазинів. Загалом, містечко став відповідати стандартам радянського раю для робітників і службовців. На той час тут проживало понад 150 тис. одеситів. В основному квартири отримували люди 30-40 років, тому двори і школи кишіли дітворою.

70-ті роки — час швидкого зростання міського населення. Вже в 1974 році Одеса розміняла мільйон, тоді як ні селища Котовського, ні Таїрова толком ще не було. Тому виникла потреба ущільнення Черьомушок за рахунок висотних будинків. У числі перших з'явилися три 14-поверхових «хмарочоса» Філатова біля площі Толбухіна і 9-поверхівки по вулиці Генерала Петрова.

Вже наприкінці 80-х був побудований знаменитий будинок на розі вулиць Космонавтів та Малиновського. Напівкруглої форми гігант ефектно відкриває в'їзд в один з найбільших спальних районів Одеси. Власне, на ньому модернізація Черьомушок і припинилася. Донині 90% житлових будинків району — 5-поверхові.

найперспективніший район

Майбутнє Черьомушок має хорошу перспективу. Генплан передбачає освоєння промзони по вулиці 25-ї Чапаєвської дивізії. А якщо буде позитивно вирішено питання про перенесення аеропорту, тут можна побудувати цілий мікрорайон. На відміну від сучасного «полюси розвитку» на селищіКотовського, «Черемушки-2» більш доступні. Їх мешканцям не доведеться 1,5 години стояти в пробці по дорозі на роботу і додому. До центру можна однаково швидко дістатися і по трасі «Північ-Південь», і за Краснова, і за звичним Адмиральскому проспекту, і навіть по Фонтанській дорозі. Південно-західний вектор розвитку зупинить «розповзання» Одеси вздовж моря, яке несе городянам безліч незручностей.